Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Info o kursach Dżungla w wakacje 2008

Felek Patyra, 2008-10-01 Tagi: Dżungla, kursy
W ostatnie wakacje odbyły się dwie tury kursu DŻUNGLA 1 dla szefów gromad w nurcie męskim - w dniach 16 - 22 (uczestniczyło 5 wędrowników oraz 3 kleryków) i w dniach 31 sierpnia - 7 września, gdzie na kursie było 10 uczestników. We wrześniowym terminie było także dwóch uczestników kursu DŻUNGLA 2. »

Meldunek z pierwszej linii frontu...

Michał Pałamarz, 2008-10-01 Tagi: PuSZcza
Rozpoczął się kolejny, już siódmy rok działalności Sieci Samodzielnych Zastępów "PuSZcza" św. Michała Archanioła. Nasz cel jest niezmienny - dać szansę przeżycia harcerskiej przygody jak największej liczbie chłopców... »

Spotkanie naczelników w Banneux

Krzysztof Staszak, 2008-09-06 Tagi: ORJUR, spotkania, Europa
W dniach 31 lipca - 2 sierpnia odbyło się spotkanie naczelników w Banneux (Belgia) wraz z Radą Federalną. Polska delegacja liczyła 5 osób: Ania Mikos, Zbyszek Korba, Krzysiek Staszak, ks. Bogusław Migut oraz ks. Piotr Zamaria. »

Kilka słów o harcach...

Paweł Świątkowski, 2008-08-15 Tagi: gra, Harce Majowe
Pomiędzy 30 kwietnia a 4 maja 2008 roku, lasy w pobliżu wsi Żądłowice w gminie Inowłódz stały się areną rywalizacji blisko 250 harcerzy z 55 zastępów. Wielkie Harce Majowe 2008, bo o nich mowa, w tym roku zmieniły formułę. »

IV Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

Ewa Kalinowska, 2008-03-14
Festiwal barw, kształtów, powietrznych piruetów - tak można określić tegoroczną fiestę. To wszystko w pięknym, wiosennym słońcu i na tle ruin Zamku Książąt Mazowieckich. »

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej protektorem polskiego harcerstwa

Marek Mucha, 2008-02-25
W Dniu Myśli Braterskiej Prezydent Lech Kaczyński objął honorowym protektoratem wszystkie polskie organizacje harcerskie. »

Relacja z kursu wilczkowego we Francji

Piotr Czerwiński, 2008-02-22
W dniach 16-24 lutego, trzech szefów z 1. Szczepu Warszawskiego św. Jana Bosko brało udział w kursie dla szefów wilczków II stopnia we Francji. Byli to : Łukasz Bartak HO, Rafał Czajkowski HO oraz Piotr Czerwiński HO. Miejscem szkolenia było Sanktuarium NMP w Pellevoisn niedaleko Chateuroux. »

List Naczelnika na DMB 2008

Zbigniew Korba, 2008-02-21 Tagi: Dzień Myśli Braterskiej
Drodzy Szefowie i Wszyscy! W tym dniu, ważnym dla każdego harcerza i każdego skauta na świecie, zapewniam Was, że moje myśli będą związane z Wami, na pewno położę je na ołtarzu z innymi intencjami podczas porannej Mszy Św. Chciałbym aby każdy z Was był przekonany o tym, że służbę, którą pełni w naszym Ruchu, pełni najlepiej jak potrafi i zawsze pamiętał, że pomagamy naszym młodszym braciom ale tak naprawdę służymy samemu Bogu, Polsce, Kościołowi, wreszcie Europie, o którą tak walczy papież Benedykt XVI. »

Warszawa ma nowego hufcowego

Michał F, 2007-10-29
Nowym hufcowym warszawskim wraz z rozpoczeciem roku harcerskiego został dh. Franciszek Podlacha HO - dotychczasowy drużynowy 3 Drużyny Warszawskiej św. Andrzeja Boboli. »

Nowy szef PuSZczy

Michał F, 2007-10-29
Jak wiadomo jesień jest czasem podejmowania nowych służb, tak też jest i w przypadku systemu samodzielnych zastepów PuSZcza. Jej trzecim z koleji szefem został dh. Michał Pałamarz HO. »