Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Spotkanie duszpasterzy we Lwowie

ks. Bogusław Migut, 2005-06-06 Tagi: Europa, Lwów,
W dniach 3-4 czerwca 2005 r. w klasztorze sióstr bazylianek koło Lwowa odbyło się spotkanie duszpasterzy, kleryków i sióstr zakonnych zaangażowanych w pracę z Federacją Skautingu Europejskiego na Ukrainie. Większość uczestników stanowiły osoby duchowne zainteresowane wychowywaniem młodych metodą skautową. Organizatorami spotkania byli Ukraińscy Skauci Europy z Pavlo Ohirko na czele. Liczba uczestników dochodziła momentami do pięćdziesięciu osób. Osobami prowadzącymi, spoza grona organizatorów współuczestniczących w prezentacji metody skautowej, byli Jeanne Taillefer (szefowa biura FSE), o. Cyryl Wasyl SJ (asystent kościelny ekipy federalnej) i ks. Bogusław Migut (duszpasterz polskiej ekipy krajowej). »

Warsztaty Dziennikarskie 2005

Maria Czerwińska, 2005-05-07 Tagi: warsztaty, Gniazdo
To było na tydzień przed długim weekendem majowym (23-24 kwietnia 2005 r.). Do Biura Stowarzyszenia, do Warszawy przyjechali z całej Polski wielcy i mali miłośnicy dziennikarstwa, a szczególnie pracy w redakcji! Przewinęło się aż 38 osób. Wszyscy bardzo wygodnie rozsiedli się w biurowych krzesłach i przy ciastku i herbatce, w miłym nastroju zaczęli słuchać. A słuchać było warto! »

Weekend Mac Larena

Piotr Czerwiński, 2005-04-27 Tagi: Europa, Mac Laren
W dniach 15-17 kwietnia 2005 r., w Gołębiówce pod Siedlcami odbyło się spotkanie z cyklu "Weekend Mac Larena". Jego celem było przygotowanie się drużynowych do obozu Mac Larena, na który pojadą do Francji pod koniec lipca. »

Drodzy, kochani Druhny i Druhowie!

Władze Stowarzyszenia, 2005-04-24
Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do domu Pana. Był dla nas jak ojciec i kimś więcej niż ojcem. Patrząc na Niego, widzieliśmy i lepiej rozumieliśmy, czym jest miłość, dobroć i mądrość Boga samego. Papież Słowianin uczył nas także miłości do Polski, troski o Europę i o każdego człowieka. Nie istnieją słowa godne i właściwe w takiej chwili. Najlepiej chyba milczeć i modlić się. Wielu z nas tak już zrobiło. Po otrzymaniu tej wiadomości padliśmy na kolana, by przez łzy mówić "Fiat, niech będzie wola Twoja, amen, amen, amen". Jeśli tam jeszcze nie byliśmy, pognaliśmy do najbliższych kościołów, by gromadzić się z innymi i być bliżej Boga. Módlmy się wciąż intensywnie w tych szczególnych dniach dla Polski i przede wszystkim dla całego Kościoła. »

Weekend Harcerek Rzeczpospolitej

Olga Łukowska, 2005-04-13
Sobota 12 marca 2005 r., godz. 10.30 - Msza św. w kościele NMP Królowej Świata w Warszawie. I adoracja "Bo miłość Chrystusowa nigdy nie umniejsza, a ogrom Jego dobroci nie może się wyczerpać". Tak rozpoczęło się trzecie Forum Harcerek Rzeczypospolitej i weekend formacyjny dla Matek Drogi. »

Warszawa, niedziela 3 kwietnia 2005 r., Msza św. w intencji naszego Ojca Świętego Jana Pawła II, który wrócił do Domu Ojca...

Michał F, 2005-04-06
Informacja o tej Mszy zastała nas w sobotę podczas czuwania w kościele św. Jacka na Freta. Tuż po odprawieniu drogi krzyżowej w intencji Jana Pawła II, ks. Ujma poinformował około 2 tys. harcerzy zebranych w świątyni o Mszy mającej się odbyć nazajutrz. Pomimo krótkiego czasu na przygotowania nie tylko harcerze, ale i cała Warszawa stanęła na wysokości zadania ? jak to później określił J.E. ks. bp Piotr Jarecki, który koncelebrował Eucharystię. »

Żałobna Msza narodowa w Warszawie - 5.04.2005

Michał F, 2005-04-06
We wtorek 5 IV 2005 r. kto mógł z warszawiaków przybył na narodową Mszę św. na plac Piłsudskiego. Dla nas - harcerzy z Zawiszy - była to Msza dziękczynna za dar tego niesamowitego Człowieka, przy którym mogliśmy się wychowywać i który nas ukształtował. »

Wędrówka Hufcowych w Rawie

Michał F, 2005-03-18
Dnia 11.03.2005 r. do Rawy Mazowieckiej przyjechało na spotkanie robocze 20 szefów SHK Z FSE z całej Polski. Byli to hufcowi, członkowie Ekipy Krajowej z Naczelnikiem na czele, szefowie kręgów wędrowniczych. Byli także goście z zagranicy: Štěpán Boháč z Pragi ? szef czeskiej FSE, Paweł Ohirko ze Lwowa ? szef ukraińskiej FSE (z dwoma szefami). »

Uroczystości patronalne bł. Wincentego Frelichowskiego

Marcin Malicki, 2005-03-04 Tagi: Frelichowski, rocznica, Warszawa
Błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski, kapłan i męczennik, 22 lutego 2003 r. został ogłoszony patronem polskiego harcerstwa. Aby uczcić rocznicę tego wydarzenia, a także 60. rocznicę narodzin błogosławionego, 26 lutego 2005 r. o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie znajdują się jego relikwie, odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głodzia. »

Balony poleciały!

Robert Fedorowicz HR, 2005-03-04 Tagi: Rawa Mazowiecka
26 lutego 2005 odbyła się 1. Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze organizowana przez Hufiec Rawski Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego. »