Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie Biura Federalnego Federacji Skautingu Europejskiego

Spotkanie Biura Federalnego Federacji Skautingu Europejskiego

Zbigniew Minda HR, 2011-10-05 Tagi: spotkania, Europa, Rada Federalna, Biuro Federalne

Tradycyjnie już o tej porze roku, w dniach 15-16 października 2011 r., w Warszawie odbędzie się spotkanie Biura Federalnego Federacji Skautingu Europejskiego, czyli zarządu europejskiego Skautów Europy. Członków Biura tym razem gościć będzie 1. i 4. Szczep Warszawski w parafii Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu.

Goście z zagranicy będą nocować w rodzinach naszych harcerek i harcerzy, a pracować będą w sali parafialnej na ulicy Mierosławskiego. W sobotę 15 października wezmą udział we Mszy Św. o 18.00 w parafii, po której harcerki i harcerze wraz z ich rodzinami zaproszą ich na kolację i wieczór ogniskowy. Każdy będzie mógł osobiście porozmawiać z członkami Biura Federalnego. Następnego dnia - w niedzielę 16 października - wszyscy będą uczestniczyć we Mszy Św. w parafii o godz. 11.45.

Biuro federalne jest wybierane przez Radę Federalną FSE na 3-letnią kadencję. Obecny skład Biura został wybrany na Radzie we Francji, w Château-Landon, 6 września 2009 r. W jego skład wchodzą obecnie: Giovanni Franchi (Włochy, Rzym) - przewodniczący, Martin Hafner (Niemcy, Weisenberg k. Heilbronn) - wiceprzewodniczący, Zbigniew Minda (Polska, Warszawa) - komisarz federalny, Jean-Yves Barbara (Francja, Paryż) - sekretarz-skarbnik oraz ks. Bogusław Migut (Polska, Lublin) - duszpasterz federalny. Poza tym w spotkaniach Biura biorą udział dwaj zastępcy komisarza federalnego: Marie-Therese Joye (Francja, Wersal) i Juan Carlos Corvera (Hiszpania, Madryt), a także dwoje współpracowników: Jeanne Taillefer (Francja, Fontainbleau) i Julia Ruman (Polska, Warszawa).

Biuro Federalne spotyka się trzy razy w roku: w październiku/listopadzie w Polsce, w styczniu w Rzymie, na wiosnę w Paryżu. Co miesiąc członkowie biura odbywają godzinną telekonferencję. Biuro Federalne koordynuje pracę całej Federacji.

Zapraszamy wszystkich na Mszę Św. w sobotę 15 października do parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu oraz na kolację i wieczór ogniskowy.

Zbigniew Minda
zbigniew.minda@uigse.org