Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Weekend Harcerek Rzeczpospolitej

Olga Łukowska, 2005-04-13
Sobota 12 marca 2005 r., godz. 10.30 - Msza św. w kościele NMP Królowej Świata w Warszawie. I adoracja "Bo miłość Chrystusowa nigdy nie umniejsza, a ogrom Jego dobroci nie może się wyczerpać". Tak rozpoczęło się trzecie Forum Harcerek Rzeczypospolitej i weekend formacyjny dla Matek Drogi. »

Warszawa, niedziela 3 kwietnia 2005 r., Msza św. w intencji naszego Ojca Świętego Jana Pawła II, który wrócił do Domu Ojca...

Michał F, 2005-04-06
Informacja o tej Mszy zastała nas w sobotę podczas czuwania w kościele św. Jacka na Freta. Tuż po odprawieniu drogi krzyżowej w intencji Jana Pawła II, ks. Ujma poinformował około 2 tys. harcerzy zebranych w świątyni o Mszy mającej się odbyć nazajutrz. Pomimo krótkiego czasu na przygotowania nie tylko harcerze, ale i cała Warszawa stanęła na wysokości zadania ? jak to później określił J.E. ks. bp Piotr Jarecki, który koncelebrował Eucharystię. »

Żałobna Msza narodowa w Warszawie - 5.04.2005

Michał F, 2005-04-06
We wtorek 5 IV 2005 r. kto mógł z warszawiaków przybył na narodową Mszę św. na plac Piłsudskiego. Dla nas - harcerzy z Zawiszy - była to Msza dziękczynna za dar tego niesamowitego Człowieka, przy którym mogliśmy się wychowywać i który nas ukształtował. »

Wędrówka Hufcowych w Rawie

Michał F, 2005-03-18
Dnia 11.03.2005 r. do Rawy Mazowieckiej przyjechało na spotkanie robocze 20 szefów SHK Z FSE z całej Polski. Byli to hufcowi, członkowie Ekipy Krajowej z Naczelnikiem na czele, szefowie kręgów wędrowniczych. Byli także goście z zagranicy: Štěpán Boháč z Pragi ? szef czeskiej FSE, Paweł Ohirko ze Lwowa ? szef ukraińskiej FSE (z dwoma szefami). »

Uroczystości patronalne bł. Wincentego Frelichowskiego

Marcin Malicki, 2005-03-04 Tagi: Frelichowski, rocznica, Warszawa
Błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski, kapłan i męczennik, 22 lutego 2003 r. został ogłoszony patronem polskiego harcerstwa. Aby uczcić rocznicę tego wydarzenia, a także 60. rocznicę narodzin błogosławionego, 26 lutego 2005 r. o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie znajdują się jego relikwie, odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głodzia. »

Balony poleciały!

Robert Fedorowicz HR, 2005-03-04 Tagi: Rawa Mazowiecka
26 lutego 2005 odbyła się 1. Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze organizowana przez Hufiec Rawski Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego. »

1. Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

Robert Fedorowicz, 2005-02-11 Tagi: Rawa Mazowiecka
Już 26 lutego 2005 r. o godz. 11.00 na terenie Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej odbędzie się 1 Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze! »

Spotkanie opłatkowe Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Piotr Sitko, 2005-01-24
18 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się po raz kolejny opłatek prezydentów i burmistrzów "miast papieskich" organizujących Dzień Papieski. Był to czas podsumowania działalności Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w propagowaniu nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Na spotkaniu obecni byli Prymas Polski kard. Józef Glemp, abp Tadeusz Gocłowski, bp Piotr Libera, szefowie Fundacji, prezydenci i burmistrzowie "miast papieskich", a także organizacje wspierające działania Fundacji: ZHR, ZHP, KSM i oczywiście SHK ZAWISZA FSE. »

Spotkanie z Ministrem Edukacji

Karolina Zabłocka, 2004-12-22 Tagi: spotkania
W poniedziałek 20 grudnia mieliśmy zaszczyt przedstawić nasze Stowarzyszenie Ministrowi Edukacji Narodowej i Sportu - panu Mirosławowi Sawickiemu. »

Międzynarodowy Kurs dla Szefów Samodzielnych Zastępów

Krzysztof Noworyta, 2004-11-11 Tagi: PuSZcza, Europa
W ostatnim tygodniu października odbył się kurs dla szefów samodzielnych zastępów. Organizatorem i prowadzącym był komisarz federalny Jacques Mougenot, twórca pomysłu pracy z samodzielnymi zastępami. Sam poświęcił temu przedsięwzięciu 12 lat, tworząc przeszło 400 zastępów, z których powstało 80 nowych drużyn we Francji. »