Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Kurs dla szefowych sieci SZ we Francji

Gosia Sobich, 2005-11-15 Tagi: Europa, kursy, BluSZcz
Wszystko zaczęło się 25 października. Zakręcone, zabluSZczone we cztery (Ania Giszczak-Dobek, Kamila Ćwikła, Joanna Boruszak i Gosia Sobich) wsiadłyśmy w autobus do Francji. Z małymi przygodami, z poślizgiem już niestety nie małym dotarłyśmy do Paryża, by następnego ranka udać się wg wskazówek na "Gare de l'Est" i pociągiem dojechać do Troyes. I tu zaczyna się nasza wielka przygoda... »

Wędrówka hufcowych 7-9.10.2005

Michał F, 2005-10-14
Razem z nimi będziesz wędrował po Łysicy i Świętym Krzyżu, poznasz urok Gór Świętokrzyskich, które powiedzą ci tak: Załóż mundur i przypnij lilijkę, beret na bakier włóż... Piękna złota jesień. Cudowne pejzaże. Ostatnia okazja, by złapać parę słonecznych promieni na długie zimowe wieczory - wędrówka hufcowych. Biorę plecak i ruszam w Świętokrzyskie... na Łysicę i Święty Krzyż. Pierwszy wieczór - kolacja przy świecach w kameralnym gronie, dużo rozmów, bo zjechałyśmy się z całej Polski. A "im dalej w las", tym więcej nas :) Poranne (!) wstawanie, jutrznia, śniadanko i droga. Towarzyszy nam hasło "Wszystkim ukazujcie Chrystusa". »

List z Watykanu

List z Watykanu

Michał F, 2005-08-09 Tagi: Watykan
Otrzymaliśmy list z Watykanu adresowany do harcerek i harcerzy z Federacji Skautingu Europejskiego. Zapraszamy do zapoznania się. »

Kawa z naszym Biskupem

Michał F, 2005-06-23
Jest taki biskup, do którego zadań należy opieka duszpasterska także nad harcerzami. Od niedawna biskupem polowym jest bp Tadeusz Płoski. 16 VI 2005 r naczelniczka Joanna Przypolska i naczelnik Piotr Sitko wraz z duszpasterzem Warszawskiego Hufca Harcerzy ks. Krzysztofem Jaroszem zostali zaproszeni przez bpa Płoskiego na spotkanie przy porannej kawie. W spotkaniu wzięli także udział krajowy koordynator Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy ks. Leon Szot oraz szef Oddziału Duszpasterskiego ks. Zbigniew Kępa. »

III Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Justyna i Krzysztof Staszakowie, Łukasz Jędrasiak, 2005-06-22 Tagi: konferencje, spotkania
"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" (Łk 12, 49) Pod takim hasłem, w dniach 11-12 czerwca 2005 r. w Warszawie, odbył się III Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Wzięły w nim udział delegacje ponad 100 ruchów i stowarzyszeń, delegacje Diecezjalnych Rad Ruchów oraz delegacje ruchów i stowarzyszeń z 18 krajów Europy. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE reprezentowali Justyna i Krzysztof Staszakowie oraz naczelniczka harcerek Joanna Przypolska. Kilka przewodniczek z warszawskiego ogniska pomagało w organizacji a wędrownik Łukasz Jędrasiak był w ekipie medialnej i przeprowadzał wywiady z uczestnikami kongresu. »

Spotkanie duszpasterzy we Lwowie

ks. Bogusław Migut, 2005-06-06 Tagi: Europa, Lwów,
W dniach 3-4 czerwca 2005 r. w klasztorze sióstr bazylianek koło Lwowa odbyło się spotkanie duszpasterzy, kleryków i sióstr zakonnych zaangażowanych w pracę z Federacją Skautingu Europejskiego na Ukrainie. Większość uczestników stanowiły osoby duchowne zainteresowane wychowywaniem młodych metodą skautową. Organizatorami spotkania byli Ukraińscy Skauci Europy z Pavlo Ohirko na czele. Liczba uczestników dochodziła momentami do pięćdziesięciu osób. Osobami prowadzącymi, spoza grona organizatorów współuczestniczących w prezentacji metody skautowej, byli Jeanne Taillefer (szefowa biura FSE), o. Cyryl Wasyl SJ (asystent kościelny ekipy federalnej) i ks. Bogusław Migut (duszpasterz polskiej ekipy krajowej). »

Warsztaty Dziennikarskie 2005

Maria Czerwińska, 2005-05-07 Tagi: warsztaty, Gniazdo
To było na tydzień przed długim weekendem majowym (23-24 kwietnia 2005 r.). Do Biura Stowarzyszenia, do Warszawy przyjechali z całej Polski wielcy i mali miłośnicy dziennikarstwa, a szczególnie pracy w redakcji! Przewinęło się aż 38 osób. Wszyscy bardzo wygodnie rozsiedli się w biurowych krzesłach i przy ciastku i herbatce, w miłym nastroju zaczęli słuchać. A słuchać było warto! »

Weekend Mac Larena

Piotr Czerwiński, 2005-04-27 Tagi: Europa, Mac Laren
W dniach 15-17 kwietnia 2005 r., w Gołębiówce pod Siedlcami odbyło się spotkanie z cyklu "Weekend Mac Larena". Jego celem było przygotowanie się drużynowych do obozu Mac Larena, na który pojadą do Francji pod koniec lipca. »

Drodzy, kochani Druhny i Druhowie!

Władze Stowarzyszenia, 2005-04-24
Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do domu Pana. Był dla nas jak ojciec i kimś więcej niż ojcem. Patrząc na Niego, widzieliśmy i lepiej rozumieliśmy, czym jest miłość, dobroć i mądrość Boga samego. Papież Słowianin uczył nas także miłości do Polski, troski o Europę i o każdego człowieka. Nie istnieją słowa godne i właściwe w takiej chwili. Najlepiej chyba milczeć i modlić się. Wielu z nas tak już zrobiło. Po otrzymaniu tej wiadomości padliśmy na kolana, by przez łzy mówić "Fiat, niech będzie wola Twoja, amen, amen, amen". Jeśli tam jeszcze nie byliśmy, pognaliśmy do najbliższych kościołów, by gromadzić się z innymi i być bliżej Boga. Módlmy się wciąż intensywnie w tych szczególnych dniach dla Polski i przede wszystkim dla całego Kościoła. »

Weekend Harcerek Rzeczpospolitej

Olga Łukowska, 2005-04-13
Sobota 12 marca 2005 r., godz. 10.30 - Msza św. w kościele NMP Królowej Świata w Warszawie. I adoracja "Bo miłość Chrystusowa nigdy nie umniejsza, a ogrom Jego dobroci nie może się wyczerpać". Tak rozpoczęło się trzecie Forum Harcerek Rzeczypospolitej i weekend formacyjny dla Matek Drogi. »