[ad_1]

Czuwaj! Dnia 11 lutego 2019 r. I Drużyna Chełmska wyjechała na zimowisko do Rudy Huty. Zaraz po przyjeździe na miejsce odbył się apel. Następnie każdy zastęp zakwaterował się w wyznaczonych salach. Po śniadaniu cała drużyna wyruszyła na zwiad terenu, podczas którego wykonywała zadania takie jak opracowanie mapy, czy zgromadzenie informacji na temat Rudy Huty. Po powrocie zjedliśmy kolację, a po niej zebraliśmy się na wieczornym świeczysku (teatr) podczas którego odbyły się gry, zabawy i śpiew, a każdy zastęp przedstawił wcześniej przygotowaną scenkę w fabule historii samurajów.

Następnego dnia od rana poszczególne zastępy przygotowywały się do konkursu kulinarnego, który rozpoczął się w godzinach przedpołudniowych. Rezultatami konkursu były zróżnicowane i pyszne potrawy. Ostatecznie po długiej naradzie zastępu zastępowych konkurs kulinarny wygrał Zastęp Sokół. Na koniec dnia, tak jak codziennie wieczorem, odbyło się świeczysko.

Trzeciego dnia po śniadaniu odbyły się warsztaty z samoobrony i ekspresji, podczas których wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Po obiedzie zastępy rywalizowały w grze na chusty, a po niej druh Leszek Lis przeprowadził wykład na temat „Mieć a być”.

Ostatniego dnia z samego rana cała drużyna rozpoczęła wielkie sprzątanie i pakowanie się. Przed odjazdem przyjechali Strażacy i opowiedzieli nam o bezpieczeństwie. W godzinach popołudniowych wszyscy wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów. Była to dla nas wszystkich niezapomniana przygoda.

Czuwaj!

[ad_2]

Link do źródła