Wesprzyj Nas

Do naszego Stowarzyszenia przynależą osoby w każdym wieku: dzieci, młodzież oraz ich dorośli przewodnicy. To prawdziwi harcerze, na których można „polegać jak na Zawiszy„. To ludzie z pasją, ideałami, którzy walczą, aby wygrać swoje życie. „Starajcie się zos­ta­wić ten świat choć trochę lep­szym, niż go zastaliście” – te słowa zostawił nam założyciel – sir Robert Baden-Powell. Nasi harcerze wprowadzają te słowa w czyn, budując świat braterstwa, pokoju, prawdziwej, nieegoistycznej, zdolnej do ofiary miłości. Zostań współtwórcą i miej swój choć skromny udział w tym wielkim dziele.

Jak możesz nas wesprzeć?

– Przekaż darowiznę, jednorazowo lub cyklicznie

Jeżeli chcesz wesprzeć działalność Skautów Europy w Polsce, przekaż nam darowiznę. To nie tylko ogromna pomoc, ale również podstawa do ulgi podatkowej – zgodnie z prawem darczyńca może odliczyć w zeznaniu podatkowym darowiznę: osoby fizyczne – do 6% dochodu, osoby prawne – do 10% dochodu. Aby przekazać darowiznę, wpłać dowolną kwotę na rachunek Stowarzyszenia z dopiskiem „Na cele statutowe”. Numer rachunku dla darowizn to: 91 1090 2590 0000 0001 2308 5636

– Przekaż 1,5% w rocznym PIT

Nr KRS: 0000089011
Nazwa: SHK „Zawisza” FSE (lub nazwa konkretnego hufca/jednostki)

– Przekaż produkt/sprzęt

Jest wiele rzeczy, które można nam ofiarować. Nasze jednostki potrzebują m. in. sprzętu kuchennego, pionierskiego, zaplecza medycznego czy też produktów spożywczych na wyjazdy, biwaki.

– Zostań naszym Partnerem

Wspieraj nasze akcje – zloty ogólnopolskie, kursy szkoleniowe,, konferencje i obozy. Możliwości jest naprawdę wiele. Szukamy partnerów medialnych, pomocy w organizacji oraz finansowaniu naszych wydarzeń.

– Zaangażuj się

Chcesz pomóc nam pozyskiwać środki na rozwój, wiesz do kogo powinniśmy się zwrócić o pomoc. Jeśli tak, to powiadom nas o tym.

– Podziel się wiedzą (Know-How)

Jesteś specjalistą z ratownictwa, łączności, wspinaczki, lub innej ciekawej techniki, którą chciałbyś się z nami podzielić nieodpłatnie. Zgłoś się do nas.

– Powiedz o nas znajomym

Im więcej osób o nas wie, tym lepiej! Pomagasz nie tylko wtedy, kiedy przekazujesz pieniądze ale także wtedy, kiedy opowiadasz o nas innym.


Zebrane środki wykorzystujemy na organizowanie szkoleń dla nowych szefów, akcji informacyjnych na temat skautingu w nowych miejscach, druk plakatów i ulotek oraz wsparcie nowych środowisk. Są to proste sposoby, które skutecznie przyczyniają się do tego, iż coraz więcej ludzi poznaje Skautów Europy, zakłada nowe środowiska skautowe i posyła dzieci do grup skautowych.

Bez Waszego wsparcie nie bylibyśmy w stanie znaleźć nowych wolontariuszy, wyszkolić i wspierać ich w roli szefa. Zaufanie, którym jesteśmy obdarzani przez Was i tysiące rodzin w Polsce, daje nam wielką motywacji do owocnej pracy na rzecz przyszłego pokolenia.