Komunikat prasowy dotyczący ewakuacji obozów Skautów Europy.

    W dniu 18 lipca 2018 roku w godzinach wieczornych ze względu na złe warunki atmosferyczne (burze z wyładowaniami) uczestnicy obozów organizowanych przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, którzy przebywali w okolicach miejscowości Wiosna k. Sielpi zostali ewakuowani do miejsca bezpiecznego schronienia. Nikomu z uczestników nic się nie stało, nikt podczas ewakuacji nie został ranny.

    Jednocześnie podkreślamy, że nie istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia uczestników obozów, ewakuacja miała charakter prewencyjny i przebiegła prawidłowo we współpracy ze służbami państwowymi na podstawie wytycznych służb oraz wewnętrznych dokumentów Skautów Europy, w szczególności instrukcji  bezpieczeństwa.

    Jesteśmy wdzięczni wszystkim służbom państwowym i osobom, które włączyły się w pomoc uczestnikom obozów. W szczególności dziękujemy mieszkańcom miejscowości Wiosna, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej w Końskich i Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego w Końskich.

Na wszystkie pytania w sprawie informacji udziela:

Dominik Olczak
Rzecznik prasowy Skautów Europy
tel. +48 883 663 890
rzecznik@skauci-europy.pl