Spis powszechny za rok 2021

Zgodnie z wynikami Spisu powszechnego za rok 2021, Skauci Europy w Polsce liczą 6473 osoby. Oznacza to wzrost o 801 osób (14%) względem roku poprzedniego. To największy wzrost liczebny od 5 lat.

Cieszymy się, że coraz więcej dzieci i młodych przeżywa przygody w Skautach Europy i rozwija się korzystając z naszej metody wychowawczej. Dziękujemy Rodzicom wilczków, harcerek, harcerzy, przewodniczek i wędrowników – Państwa zaufanie jest dla nas niezbędne, a wsparcie – bezcenne. Dziękujemy Szefowym i Szefom, za energię, czas i serce włożone w Waszą służbę w jednostkach i rozwój osobisty. Dziękujemy Duszpasterzom za ofiarną posługę w naszych jednostkach i wspólne działanie na rzecz wychowania młodych.

Skauci Europy są trzecią co do wielkości organizacją harcerską w Polsce oraz członkiem Federacji Skautingu Europejskiego. Działają w trzech gałęziach wiekowych: wilczki (9-11 lat), harcerki i harcerze (12-16 lat) oraz przewodniczki i wędrownicy, szefowe i szefowie (17+ lat). Nieco więcej o nas można dowiedzieć się ze strony www oraz na Facebooku. Zachęcamy również do zapoznania się z publikacją na temat naszej metody, w szczególności obozów harcerskich: „Skauci Europy – instrukcja obsługi”.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, znajdź najbliższą jednostkę na naszej mapie. Zapraszamy również do kontaktu za pomocą formularza lub wiadomości na Facebooku.

 

fot. Skauci Europy w Radomiu

Spis powszechny za rok 2021

Możesz tez polubić