3. stopień skautowego wtajemniczenia

Czas na podsumowanie 8. edycji harcmistrzowskiego kursu szkoleniowego (III stopnia) Iziqu.
W tym roku w obozie szkoleniowym uczestniczyła rekordowa liczba 24 osób, w tym jedna osoba ze Słowacji.
Podczas kursu uczestnicy, pod wspierającym okiem kadry starali się zrozumieć jakie są fundamentalne elementy skautingu, bez których wychowanie staje się mniej lub w ogóle nieskuteczne. Ważnym aspektem kursu było pochylenie się nad różnicami, ale przede wszystkim podobieństwami pomiędzy trzema gałęziami naszego ruchu i tego co dają wychowywanym chłopcom na każdym etapie ich życia.
W  tym roku także nie zabrakło elementu międzynarodowego. Obóz odwiedziła bowiem delegacja z Włoch w osobach zastępczyni naczelniczki harcerek, tłumaczki oraz duszpasterza krajowego włoskich Skautów Europy. Jest duża nadzieja na to ze wizyta ta zaowocuje odbyciem się dwóch obozów szkoleniowych włoskiej organizacji we współpracy z polskimi obozami szkoleniowymi!
Tegoroczny obóz Iziqu wieńczył FSE FEST, w którym uczestniczyli wszyscy kursanci i który stanowił integralną część obozu. Ostatni wieczór obozu zostanie zapamiętany na długo przez jego uczestników – na wyraźne zalecenie służb ratowniczych odbyła się ewakuacja całego obozu. Dodało to zakończeniu obozu sporego kolorytu, choć do tej pory niektórzy zastanawiają się czy był on konieczny skoro popadało tylko kilka kropel zwykłego deszczu…
3. stopień skautowego wtajemniczenia

Możesz tez polubić