Polak Komisarzem Federalnym – o decyzjach Rady Federalnej.

Obóz naczelników i rada federalna w tym roku odbywała się w Chateau-Landon we Francji. Obóz naczelników rozpoczął się w czwartek 4 września wieczorem. Uczestniczyli członkowie stowarzyszeń narodowych Międzynarodowego Związku Przewodniczek i Skautów Europy (UIGSE) oraz goście ze stowarzyszeń aspirujących do członkostwa w UIGSE tj. Białorusi, Rosji, Kanady, Słowacji. Miło było zobaczyć jak ekipa federalna i naczelnicy rozbijają swoje namioty i żyją stylem harcerskim.

Pierwszy dzień spotkania spędziliśmy na pracy w gronie ekip krajowych z ekipą federalną dyskutując kwestie związane z głębokim życiem prawem harcerskim (Jacques Mougenot) oraz projektami Sacre Coeur – próba dynamizacji duchowej francuskiego stowarzyszenia (Bruno Rondet), międzynarodowym obozem szkoleniowym Gilwell (Juan Carlos Corvera Cordoba), którego pierwsza edycja odbędzie się w 2010r., Światowe Dni Młodzieży w Madrycie w 2011 r. (Juan Pedro Sanchez Horneros).

W związku z zakończeniem kadencji obecnej ekipy federalnej, Jacques Mougenot, odchodzący Komisarz Federalny, przedstawił sprawozdanie z działalności (raport moral), który został przyjęty.

Następnego dnia, czyli w niedzielę 6 września 2009 r. odbyły się wybory nowych władz federalnych i o godz. 11.15 Polak został Komisarzem Federalnym!

Następcą legendarnego Jacquesa Mougenot został doskonale nam znany Zbigniew Minda, nasz były Naczelnik. Rada Federalna zaakceptowała kandydaturę, przedstawioną przez ustępującego komisarza, bez sprzeciwu. Jednoznaczne poparcie, udzielone przez wszystkie organizacje członkowskie – Jacques podkreślał wagę tego wyboru – po raz pierwszy w historii Komisarzem Federalnym została osoba nie pochodząca z Francji. Szczególnie dumni jesteśmy, że jest to Polak, nasz człowiek. Biorąc pod uwagę jego wielki wkład w rozwój organizacji polskiej oraz Federacji (w tym Eurojam 2003), nie jest zaskoczeniem pełne zaufanie do niego wszystkich stowarzyszeń narodowych FSE.

Przewodniczącym pozostał na kolejną kadencję Giovanni Franci di Cavalieri, wiceprzewodniczącym Gunter Walther, sekretarzem Jean-Yves Barbara.

Gratulujemy Zbyszkowi, ale przede wszystkim będziemy wspierać modlitwą i realnym działaniem , co niech każdy w sumieniu rozpatrzy.

Chateau-Landon, 7 września 2009

Paweł Borowiecki, namiestnik wędrowników
Marcin Kruk, naczelnik harcerzy

Polak Komisarzem Federalnym – o decyzjach Rady Federalnej.

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz