OPP- Przewodniczki zmierzają do Piotrkowic.

Wraz z końcem lata i początkiem jesieni, czyli w dniach 21-23 września 2012 r., do malowniczo położonego Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach wędrowało ponad 160 przewodniczek Skautów Europy. Coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodniczek ma na celu duchowe przygotowanie się do służby, którą przewodniczki na co dzień podejmują w Stowarzyszeniu. Jest czasem refleksji, rozeznawania swojej drogi życiowej, a także wspólnej modlitwy i radości.

Pielgrzymka rozpoczęła się wspólną Eucharystią w rektoracie kościoła św. Karola Boromeusza w Kielcach na Karczówce. Stamtąd przewodniczki wraz ze swoimi duszpasterzami ruszyły trzema różnymi trasami w kierunku Piotrkowic.

Tematem tegorocznej pielgrzymki były słowa z Księgi Przysłów: „Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły”. Konferencje, których mogły wysłuchać przewodniczki, dotyczyły m. in. piękna duchowego, wszechstronności zaangażowań czy powołania do miłości. W czasie rozważań i ognisk wieczornych pielgrzymującym towarzyszyły postacie trzech dzielnych niewiast: św. Tereski z Lisieux, św. Hildegardy z Bingen oraz św. Joanny Beretta-Molla. Pielgrzymka miała zarówno charakter wędrówki harcerskiej (gotowanie na ogniu, ogniska z przedstawieniami) jak i tradycyjnej pielgrzymki (codzienna Eucharystia, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa indywidualna, rozważanie Pisma świętego).

Swoją obecnością zaszczycił nas ks. bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, który przewodniczył sobotniej Eucharystii, wieńczącej dojście do Piotrkowic.

Tym, co wyróżniło tegoroczną pielgrzymkę, był przepiękny spektakl o życiu św. Korduli, przygotowany przez przewodniczki z Warszawy, a także obecność chóru i orkiestry Skautów Europy, które znacząco ubogaciły piękno modlitwy i przeżywanej Liturgii.

Ważnym wydarzeniem kończącym Ogólnopolską Pielgrzymkę Przewodniczek było mianowanie nowej namiestniczki przewodniczek – Barbary Herdzik HR, która podjęła tą służbę po dotychczasowej namiestniczce, Justynie Staszak HR.

Izabela Grzywa sam.

OPP- Przewodniczki zmierzają do Piotrkowic.

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz