Ojcze Święty Benedykcie XVI, dziękujemy!

Wybitny teolog i autor kilkudziesięciu rozpraw naukowych i książek, samotnik, meloman i pianista, profesor wciąż nieśmiało stawiający kroki po komnatach Pałacu Apostolskiego i ziemi odwiedzanych krajów – taki jest Benedykt XVI, który 28 lutego ustąpi z urzędu Biskupa Rzymskiego.

 

Ojcze Święty, dziękujemy za
Twoją mądrość, ujmującą prostotę,
za encykliki o nadziei i miłości w prawdzie.
Za spotkania z Tobą w Kolonii, naszej Ojczyźnie, w Madrycie i Świętym Mieście,
za lata wiernej służby Temu, który Cię powołał.
Za całe dobro, któego doświadczyliśmy dzięki Tobie.
Dziękujemy!
– Skauci Europy

To bardzo ważny czas dla całego Kościoła, któremu potrzebna jest nasza modlitwa. Dlatego zachęcam do podjęcia szczególnego wezwania modlitewnego.

W duchu wdzięczności będę się modlił codziennie dziesiątką różańca w intencji Benedykta XVI, a od 28.02.2013 tą samą modlitwę będę odmawiał prosząc o łaski Ducha Świętego dla kardynałów, którzy wybiorą nowego Papieża.
Pod tym linkiem lista, na którą można się wpisywać. Kościół potrzebuje naszej modlitwy!
https://docs.google.com/forms/d/1uM0wO13_xOdefaF-h-RSMCSj4nbCnCX_KXnbkYgGD8Y/viewform

ks. Marek Adamczyk
duszpasterz Skautów Europy

Przesłanie do stowarzyszeń FSE

W tym tak ważnym dla Kościoła czasie nasz Ruch powinien pozytywnie odpowiadać na różne propozycje pochodzące z naszych diecezji i parafii, aby dziękować Bogu za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI i aby powierzyć Mu wybór następcy. Gorąco zachęcamy, aby ten udział był jak najbardziej aktywny i uważny, wasze uczestnictwo jak najpełniejsze, a wasze jednostki uczestniczyły w pełnym składzie i w nienagannym umundurowaniu. To będzie z naszej strony gest wdzięczności i czci wobec tego Papieża, który pokazuje nam drogę wiary, odwagi i wewnętrznej wolności.

Jeżeli nie możecie uczestniczyć w wydarzeniach zaproponowanych przez diecezje lub parafie, proponujemy, abyście zorganizowali Msze dziękczynne ze swoimi duszpasterzami, a także – czemu nie – ze swoimi biskupami; można też zaprosić ludzi, którzy was otaczają, aby do was dołączyli, by podziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez nasz Ruch jako całość, ale także przez każdego z nas indywidualnie w czasie pontyfikatu Benedykta XVI.

W marcu, w okresie kiedy Stolica Piotrowa będzie wakująca, zachęcamy was, abyście wytrwale wzywali Ducha Świętego, aby znowu dał nam dobrego pasterza, kapłana i proroka dla swojego Kościoła.

Podobnie jak w 2005 r., także i teraz nasz Pan uznaje za stosowne i pozwala, aby Kościół był znowu obecny we wszystkich mediach. Dzięki temu wszyscy ludzie mają możliwość odkrywania Kościoła i nawrócenia się, by dołączyć do „oblubienicy Chrystusa”, która posiada w sobie wszystkie skarby Prawdy i Zbawienia. Możecie wykorzystać ten czas, aby pomóc ludziom, w szczególności młodym, odkrywać nasz skauting jako konkretny sposób na znalezienie prawdziwej radości i prawdziwego szczęścia.

Dobrym pomysłem może być studiowanie pism papieża Benedykta XVI (w ekipie szefowych, szefów, ogniskach, kręgach), zwłaszcza encyklik, jego posłania do skautów z okazji stulecia skautingu w 2007 r., jego trylogii o Jezusie. Bądźcie świadkami tego wielkiego pasterza, doktora i myśliciela. Zachęcamy was w szczególności do przeczytania małej książeczki „Bracia w Chrystusie: duch chrześcijańskiego braterstwa”, która została przetłumaczona na wiele języków. Od 1960 r. profesor Ratzinger pokazuje nam, jak realizować braterstwo wśród Przewodniczek i Skautów Europy i jak prawdziwie doświadczać Europy w naszej pedagogice. Do nas należy podążać za nim!

Martin Hafner – Komisarz Federalny Przewodniczek i Skautów Europy

Letter to the Holy Father

PDF The letter, PDF, 74 kB

Château-Landon, February 13th 2013

Your Holiness,

On behalf of the International Union of European Guides and Scouts, we are the interpreters of the 55.000 Guides and Scouts of Europe to assure you of our prayer in this so important moment for you and for the whole Church. We really admire your courage, your humbleness and your lucidity. We also know that you have given the maximum of your strength to lead Peter’s boat against all odds during these eight years which have weighed so heavily on your shoulders.

You know how deeply our Movement is attached to the Church. This is why we commit ourselves solemnly to pray for you, for the future Conclave and for your successor during all this period of Lent.

Thank you for the huge task that you have accomplished during your pontificate. We are far from measuring its depth and scope! Thank you for your testimony. Thank you for launching the Year of Faith which helps us to rely concretely on Jesus Christ today and now. Thank you for your commitment in defending the family and promoting the education of youth.

May the Lord bless you for all you have given to the Church in these difficult times. The International Union of Guides and Scouts is infinitely grateful to you for that.

Your most respectful and devoted servants:

Martin Hafner
Federal commissioner

Nicoletta Orzes
President

Père Boguslaw Migut
Federal religious adviser

fot. Filip Jaworski, wizyta Benedykta XVI w Polsce, 26.05.2006 r., Warszawa

Ojcze Święty Benedykcie XVI, dziękujemy!

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz