Adoptuj Medyka

Pierwszym celem skautingu jest Zdrowie. W realizacji tego celu, często spotykamy się z osobami związanymi z jego ochroną. Ich pomoc i praca wydaje się tak oczywista, że czasem zdarza się nam jej nie zauważać. Obecnie, w dobie epidemii choroby Covid-19 wszyscy dostrzegamy jak wiele zawdzięczamy tym, którzy pracują chroniąc i przywracając nasze zdrowie.
Nie każdy z nas jest w stanie pomóc fizycznie medykom i innym osobom pracującym w ochronie zdrowia. Jednak jest jedna rzecz, którą możemy robić zawsze – jest nią modlitwa. Stąd zrodził się pomysł na akcję Adoptuj Medyka.

Zasady akcji są proste:

  1. Zgłaszamy się przesyłając swoje imię na adres e-mail media@skauci-europy.pl
  2.  Otrzymujemy imię, nazwę zawodu i jednostki ochrony zdrowia w której pracuje dana osoba, którą adoptujemy
  3. Modlimy się za tę osobę oraz w Intencji Tygodniowej odmawiając Modlitwę za Medyka zatwierdzoną przez biskupa polowego Józefa Guzdka i jedną dziesiątkę różańca.
Modlitwa za medyków

Intencje Tygodniowe będą publikowane co czwartek na naszej stronie na Facebooku oraz przesyłane mailem do osób które zgłoszą się do nas.

Medycy, którzy chcą być adoptowani mogą zgłaszać się w tym formularzu: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeFPVi75NeGR5TeD…/viewform…

Adoptuj Medyka
Opublikowane w:

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz