Nowi hufcowi obu nurtów w Garwolinie.

Dnia 4 września roku 2016 na palcu parafialnym Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, podczas Harcerskiego Startu, zostali mianowani nowi hufcowi obu hufców garwolińsko-pilawskich.

W pierwsza niedzielę września miał miejsce Harcerski Start środowiska Skautów Europy ziemi garwolińskiej. Wilczki, harcerki, harcerze, przewodniczki, wędrownicy, szefowe i szefowie Skautów Europy z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa wraz z ich rodzinami uczestniczyli w mszy świętej o godzinie 17:00 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, gdzie zawierzali Bożej opiece czekający ich nowy rok harcerski. Była to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy harcerek i harcerzy z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa oraz mianowania wielu nowych szefów i szefowych.

Po mszy świętej odbył się apel, podczas którego nowo wybrany Naczelnikiem Harcerzy Skautów Europy w Polsce harcmistrz Jerzy Żochowski HR, a zarazem ustępujący hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego mianował na swojego następcę pochodzącego z Pilawy Emila Zawadkę HR. Natomiast Naczelniczka Harcerek Magdalena Gzik HR mianowała na nową hufcową 2. Hufca Garwolińsko Pilawskiego Magdalenę Olejnik wędr, która zastąpiła po pięciu latach służby Katarzynę Chruściel HR.

Następnie odbyły się apele hufców. Nowa hufcowa mianowała: Paulinę Wnuk na Akelę 2 Gromady Łaskarzewskiej, Renatę Dynak na Akelę 2 Gromady Pilawskiej, Izabelę Łagowską na drużynową 2 Drużyny Pilawskiej, Kingę Walicką na Akelę 2 Gromady Garwolińskiej, Katarzynę Chruściel HR na drużynową 2 Drużyny Garwolińskiej oraz Patrycję Banaszek Sam. na służbę szefowej Ogniska Przewodniczek.

Nowy hufcowy mianował: na nowego drużynowego 1 Drużyny Łaskarzewskiej Macieja Rozmanowskiego HO, na szczepowego 1 Szczepu Garwolińskiego Radosława Szeląga HO, na dyrektora administracyjnego hufca Tomasza Banaszka HO oraz w tym samym rozkazie na dzień 30 września na Akelę 3 Gromady Garwolińskiej Ernesta Benickiego HO.

Obecny na Harcerskim Starcie Namiestnik Wędrowników Piotr Bogusz HR w swoim wystąpieniu zwrócił się do licznie zgromadzonych rodziców, by dołożyli wszelkich starań by ich dzieci bez problemów mogły uczestniczyć zbiórkach: gromad, zastępów, drużyn i kręgów i zaprosił ojców harcerek i harcerzy do udziału w tegorocznej Pielgrzymce na Święty Krzyż.

Po apelach hufców miał miejsce jeszcze obrzęd Fiat świeżo mianowanej hufcowej Magdaleny Olejnik, która od tego momentu stała się Harcerką Rzeczypospolitej.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego Startu Harcerskiego udali się do domów z sercami pełnymi zapału, a głowami pełnymi planów i marzeń, dotyczących nadchodzącego roku harcerskiej przygody.

Na terenie powiatu garwolińskiego jest ok. 250 członków Skautów Europy.

Relacjonował: Krzysztof Żochowski HO

Nowi hufcowi obu nurtów w Garwolinie.
Opublikowane w:

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz