Zastęp Myszołów, czyli jak to się zaczęło.

Czuwaj!
Dzisiaj chciałbym przedstawić krótką historię pewnego zastępu.
Myszołów (ponieważ to właśnie o nim mowa) jako zastęp został oficjalnie zaprzysiężony w maju 2017 roku. Jednak cofnijmy się trochę w czasie.
Był 22 października 2016 roku, wtedy to odbyło się spotkanie trzech osób: Akeli 1.Gromady Sławskiej, Hufcowego Hufca Koszalińsko-Kołobrzeskiego oraz dwunastoletniego wówczas wilczka, który otrzymał propozycję zostania zastępowym pierwszego zastępu w Sławsku. Na początku nie wierzył w to, że plan ten zadziała jednak zgodził się podjąć to wyzwanie. Prawdę mówiąc na samym początku mało kto wierzył, że tak młody zastęp ma jakiekolwiek szanse powodzenia.
Zbiórki odbywały się. Mimo tego, że z harcerskiego punktu widzenia nie były doskonałe to chłopcy powoli się ze sobą integrowali. Pierwszym wyjazdem Myszołowa było zimowisko w 2017 roku. Tam zdobyli swoją pierwszą wstążkę za gotowanie na proporzec, którego jeszcze nie mieli. Zbiórki odbywały się systematycznie, a chłopcy czekali już na swoje pierwsze Harce Majowe. Na Harcach zastęp został oficjalnie zawiązany. Otrzymując chusty chłopacy byli bardzo podekscytowani. Wyjazd się udał, a Myszołów podczas tego wyjazdu zgarnął jedną wstążkę. Członkowie Myszołowa czekali z niecierpliwością na obóz w Hajtovce na Słowacji, nie zapominając przy tym o zbiórkach. Podczas obozu harcerze nauczyli się nowych rzeczy, zyskali wiele nowych doświadczeń i zdobyli 1 wstążeczkę za 3. miejsce w grze rocznej. Po obozie została podjęta decyzja o utworzeniu 1.Drużyny Sławskiej, której jednym z członków ma być zastęp Myszołów.
W 2018 roku zastęp był na Wielkich Harcach Majowych oraz na obozie letnim w Inowłodzu zdobywając łącznie 2 wstążeczki: pierwszą za zajęcie pierwszego miejsca w grze rocznej, a drugą za zastęp roku. Rok 2018 był wyjątkowy pod względem stopni, ponieważ zostały wypracowane trzy krzyże oraz jeden wywiadowca.
Rok 2019 można nazwać najbardziej owocnym rokiem Myszołowa (mimo tego, że jeszcze się nie skończył). Podczas zimowiska chłopacy zgarnęli 3 wstążki: za ekspresje, pierwsze miejsce podczas wielkiej gry oraz za całokształt zimowiska. Niestety z pewnych powodów Harce Majowe nie miały miejsca. Natomiast członkowie Myszołowa mieli również zaszczyt pełnić służbę przy grobach polskich żołnierzy podczas 75 rocznicy zwycięstwa Bohaterów na Monte Cassino. Drugiego dnia zwiedzili i zobaczyli najważniejsze zabytki Rzymu. W lipcu chłopcy pojechali na obóz i zdobyli dwie wstążki: drugie miejsce w grze rocznej i ponownie zastęp roku. We wrześniu do Myszołowa dołączyło dwóch nowych ochotników.
A jak sytuacja wygląda obecnie? Zastęp liczy siedmiu członków. Na proporcu powiewa 10 wstążeczek. Harcerze regularnie robią zbiórki, na których widoczna jest braterska relacja.Pracowali na nią podczas wszystkich wyjazdów i spotkań. Każdy z nich jest inny być może dlatego się sobą nie nudzą. Do ich zainteresowań między innymi należą: wędkarstwo, taniec towarzyski, historia, gra na różnych instrumentach muzycznych, programowanie, redagowanie rożnych tekstów itd. Moim zdaniem, mimo swojej dosyć normalnej historii, w tym zastępie jest coś niezwykłego. Miłego dnia!

Kuba Jakimiak, Zastęp Myszołów, 1.Hufiec Koszalińsko – Kołobrzeski

Zastęp Myszołów, czyli jak to się zaczęło.

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz