STUDNIA 2021 – ogólnopolskie spotkanie Ognisk Młodych Przewodniczek

Ponad 50 Młodych Przewodniczek ze wszystkich stron Polski uczestniczyło w spotkaniu STUDNIA.

Zbliża się koniec roku harcerskiego – dla Młodych Przewodniczek to ostatnie chwile przed zakończeniem drogi na żółtym szlaku Samarytanki. To oczywiście nie koniec przygody w czerwonej gałęzi – czeka na nie dalsza droga rozwoju i podjęcie służby w gromadach i drużynach. U progu tych zmian, Młode Przewodniczki spotkały się by wspólnie przeżywać radosny czas przygody i modlitwy.

Ciesz się przyrodą, poznawaj innych i słuchaj Słowa. W tym czerwcowym momencie, tuż przed obozami i zakończeniem roku szkolnego, daj sobie chwilę na odpoczynek. Zostaw to, co od Ciebie nie zależy, swoje przewidywania, strach przed podjęciem służby i posłuchaj, co mówi o Tobie Bóg.

(fragment wstępu z książeczki dla uczestniczek)

W programie wydarzenia znalazły się ciekawe warsztaty i konferencje,  a sobotnia ekspresja opierała się na czterech elementach charakterystycznych dla życia w Ognisku Przewodniczek: wspólnocie, drodze, służbie i przyjaźni.

Dlaczego „STUDNIA”? Rozwój Przewodniczki podzielony jest na trzy etapy: żółty szlak Samarytanki, zielony – wędrowniczki i czerwony, który kończy się obrzędem Fiat. Pierwszy szlak – to właśnie ten na który wstępują Młode Przewodniczki wraz z przyjęciem do Ogniska. Samarytanka do której nawiązuje motyw żółtego szlaku to postać z Ewangelii według św. Jana – to kobieta, która spotkała i poznała Jezusa właśnie przy STUDNI.

Spotkanie odbyło się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. w Serpelicach – bardzo dziękujemy Braciom Kapucynom za serdeczne przyjęcie!

fot. Monika Wójcik

Wydarzenie dofinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

STUDNIA 2021 – ogólnopolskie spotkanie Ognisk Młodych Przewodniczek

Możesz tez polubić