Wilczki 9-12 lat

Mam na imię Daniel, mam 11 lat.

Szczęśliwa rodzina

O wilczkach opowiedziała mi moja mama. Kiedy zobaczyłem gromadę po raz pierwszy, spodobała mi się panująca w niej atmosfera, wszyscy byli bardzo radośni, uśmiechnięci i dobrze się razem bawili. Gromada składa się z 23 wilczków, którzy żyją jak w dużej rodzinie. Ja również zapragnąłem stać się jednym z nich.

Księga Dżungli

Czy znacie „Księgę dżungli” Rudyarda Kiplinga? Życie gromady oparte jest na jej fabule. Szefem gromady jest Akela, „wilk”, a pomaga mu Baloo – „niedźwiedź” (przyboczny), który uczy nas Prawa Gromady i Prawa Wilczków.

Etapy wzrastania

W momencie przybycia do gromady otrzymałem miano Delikatnej Łapki, następnie złożyłem Obietnicę i rozpocząłem zdobywanie gwiazdek oraz sprawności. Teraz jestem szóstkowym i noszę dwie gwiazdki. Podczas zbiórek i obozów uczymy się śpiewu oraz różnych technik np. jak rozpalać ognisko czy rąbać drewno na opał, zdobywamy sprawności i pomagamy w robieniu różnych przyrządów. Pewnego dnia stanę się doświadczonym wilkiem ze sprawnościami na ramieniu, a potem przejdę do drużyny harcerskiej! Już teraz rodzice mówią, że jestem bardzo zaradny.

Życie chrześcijańskie

Biorąc udział w życiu gromady dowiedziałem się też wiele o Jezusie i Jego życiu. Staram się Go naśladować, choć to nie jest łatwe. Nauczyłem się również służyć do Mszy św. Dzięki różnym grom poznałem lepiej nie tylko Jezusa, ale również życie św. Antoniego – patrona naszego szczepu i św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem wilczków. Dzięki niemu umiem dziękować Bogu za dar przyrody, która nas otacza.

Wilczki 9-12 lat

Możesz tez polubić

Dodaj komentarz