Spis powszechny za rok 2020

Zgodnie z wynikami Spisu powszechnego za rok 2020, Skauci Europy w Polsce liczą 5672 osobyOznacza to wzrost o 135 osób względem roku poprzedniego.

Choć miniony rok był czasem pełnym trudności i wyzwań ze względu na pandemię koronawirusa, nasze Stowarzyszenie nie ustało w pracy wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży w całej Polsce. Co więcej, we wrześniu 2020 r. zostały powołane dwa nowe hufce, 2. Hufiec Białostocki oraz 2. Hufiec Koszalińsko-Kołobrzeski. 

Dziękujemy wszystkim Szefowym i Szefom jednostek Skautów Europy – choć statystyki nie są w stanie opisać w pełni Waszego zaangażowania i serca, to  one widocznym efektem Waszej wytrwałej pracy na rzecz młodych. Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie włożone zarówno w służbę, jak i własną formację oraz dbałość o zachowanie jakości naszej metody. Dziękujemy również Rodzicom powierzonych nam dzieci, za okazane nam zaufanie i wsparcie. Składamy podziękowania wszystkim Duszpasterzom, za cierpliwą posługę naszych gromadach, drużynach, ogniskach, kręgach, hufcach i innych jednostkach. 

Skauci Europy są trzecią co do wielkości organizacją harcerską w Polsce oraz członkiem Federacji Skautingu Europejskiego. Działają w trzech gałęziach wiekowych: wilczki (9-11 lat), harcerki i harcerze (12-16 lat) oraz przewodniczki i wędrownicy, szefowe i szefowie (17+ lat). Nieco więcej o nas – tutaj oraz na Facebooku. 

Jeśli chcesz do nas dołączyć, znajdź najbliższą jednostkę na naszej mapie. Zapraszamy również do kontaktu za pomocą formularza lub wiadomości na Facebooku. 

 

fot. Monika Wójcik

Spis powszechny za rok 2020

Możesz tez polubić